LOYP 2015

Sevgili öğrenciler, 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) bir hafta kalmanın ve çalışmalara katılmanın bu yoğun ders/sınav döneminde sizin için bir ödül olacağını düşünüyorsanız sizi bir haftalığına TUG tesislerinde misafir etmek bizi memnun eder. Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında başarılı öğrencilerimizi takdir etmek, ileride meslektaşlarımız olarak çalışmaya başlayabilecek olanları şimdiden tanımak ve onlara cesaret vermek, bir gözlemevi ortamını solumalarını sağlamak için 2008 yılından beri düzenli olarak uygulanan Lisans Öğrencileri için Yaz Programı (LOYP) açılmıştır. 

Bir haftalık dönemin beş günü (Pazartesi: Çıkış, Cuma: Dönüş) Bakırlıtepe tesislerinde geçirilmektedir. Antalya'ya ulaşım planlarına göre zorunlu durumlarda katılımcılara Bakırlıtepe dönemi öncesinde veya sonrasında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri uygun olduğu taktirde bir gün konaklama imkanı sağlanacaktır. Bu sırada TUG'un Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'ndeki Yönetim Binası'nı ve BİTOM'u ziyaret edip amatör gözlem yapma imkanı bulabilirler. Katılımcıların Antalya'ya ve sonrasında Bakırlıtepe'ye seyahati ile Bakırlıtepe'deki konaklamaları TUG tarafından karşılanacaktır. 

Programa, üniversitelerimizin astronomi, astrofizik, uzay bilimleri ve uzay teknolojileri alanlarında eğitim verilen veya bu alanlarda araştırma yapılan bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri haftalık dönemler halinde katılabilirler. Programa her dönem, derslerindeki başarı durumlarına göre sıralandıktan sonra seçilen en çok dört (4) öğrenci kabul edilecektir.

 

Son Başvuru Tarihi: 30 Mayıs 2015, 23:59

 

BAŞVURU ve DUYURU

Aşağıdaki ilk iki belgeyi el yazısı ile veya elektronik ortamda doldurup imzaladıktan sonra sonra kurumunuzdan alacağınız Not Dökümü (Transkript) ile birlikte bir tarayıcıdan gecirip JPG, PDF vb bir sayısal formatta aşağıdaki iletişim adresine göndermeniz başvuru için yeterlidir. Programa kabul edildiğiniz taktirde gelirken Not Dökümü belgesinin orijinalini yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Başvurular kapandıktan birkaç gün sonra sonuçlar bu sayfada duyurulacaktır.

2015 Yılı Dönemleri

I.  
22-26 Haziran

II.  
06-10 Temmuz

III.  
20-24 Temmuz

IV.  
03-07 Ağustos

V.  
17-21 Ağustos

VI.  
31 Ağustos-04 Eylül

 

İSTENEN BELGELER

- Başvuru --> Başvuru Formu
- Özgeçmiş --> Özgeçmiş Formu
- Not Dökümü

 

KOŞULLAR 

- En az bir tane astronomi ve uzay bilimleri ile ilgili ders almış olmak.
- Yüksek rakımda (2500 m) bulunmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak.

 

İLETİŞİM 

Doç. Dr. Hasan ESENOĞLU 
hasan.esenoglu@tubitak.gov.tr

30.03.2015
-A +A