Proje Gözlemcilerinin Dikkatine

PROJE YÜRÜTÜCÜLERİ ve GÖZLEMCİLERİNİN DİKKATİNE

1. Gözlem programına, sadece ilgili araştırma projesinde yer alan kişi(ler) gözlemci olarak katılabilecektir. Zorunlu nedenlerden dolayı projede ismi yer almayan bir gözlemcinin gelmesi durumunda yol desteği verilemez. Bu durumdaki bir gözlemcinin yol desteği alabilmesi için Proje Yürütücüsü tarafından ilgili araştırmacının proje gözlemcisi olarak projeye eklenmesi talebi TUG Müdürlüğüne bir dilekçe ile iletilmelidir. 

2. Gözlemci(ler), yürütecekleri TUG projesi için, Antalya'ya gelmeden yaklaşık bir hafta önce "tug.bilgi@tubitak.gov.tr" adresine bir e-posta ile bilgi vermelidirler.

3. TÜBİTAK Bilim Kurulu'nun 09/06/2007 tarih ve 154 sayılı toplantısı 13. maddesi çerçevesinde; TUG Yönetim Kurulu'nun 12.04.2008 tarihli (2008/3 no'lu) toplantısında aldığı kararla gözlemcilerin yol ücretleri aşağıdaki kurallar çerçevesinde ödenmektedir.

  1. Proje gözlemcilerine çalıştıkları kurumun bulunduğu şehirlerden Antalya'ya geliş ve dönüşlerini karşılayacak şekilde; otobüs bilet bedelleri üzerinden yol gideri ödenir. 
  2. Gözlemcinin, otobüs ile seyahatinde ekonomik olan bilet bedeli ile seyahatini gerçekleştirmesi beklenir. Bilet ibraz edilememesi durumunda değerlendirme o hatta ait standart bir otobüs firması ücretlendirmesi üzerinden yapılacaktır.
  3. Seyahatini uçakla veya özel araç ile gerçekleştirmek isteyen gözlemcilere, uçak bileti bedeli ödenmez. Aynı güzergaha karşılık gelen otobüs bileti bedeli olarak ödeme yapılır. Bunun için TUG muhasebe birimine bırakılacak evraklar arasında Uçak Özel Araç tercihini belirtir dilekçe olmalıdır.
  4. Gözlem projesi çerçevesinde, proje gözlemcisi yanında eğitim amaçlı katılan bir yardımcı gözlemcinin yol giderleri de en çok iki kez olmak üzere yukarıdaki koşullar çerçevesinde ödenir.

4. Gözlemciler, Antalya'ya yapacakları yolculuktan sonra; Antalya otobüs terminalinden veya Antalya havalimanından, seyahat şirketlerinin sağladıkları şehiriçi servisleri ve Havaş / 600 no'lu otobüsleri kullanarak Akdeniz Üniversitesi'ne, oradan da kolayca TUG Yönetim Binası'na ulaşabilir ve aynı şekilde dönüşlerini gerçekleştirebilirler. Gözlemci, Antalya içinde TUG Yönetim Binası'na ulaşmak üzere kullanacağı her türlü aracın ulaşım bedelini kendisi karşılamalıdır. 

5. Bakırlıtepe'ye çıkmak üzere Antalya'ya gelecek gözlemcilerin sabah en geç 09:00'da Akdeniz Üniversitesi içindeki TUG Yönetim Binası'nda olmaları gerekir. Antalya-Bakırlıtepe arasındaki yol normal şartlarda yaklaşık 2 saat sürmekte, iklim veya ulaşım trafiği dolayısıylşa bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple misafir gözlemcilerin Antalya'dan dönüşlerini akşamüstü veya gece saatlerinde olacak şekilde ayarlamaları gerekmektedir. T100 teleskobu ile TUG Yönetim Binası'nda gözlem olanağı bulunmaktadır. Bakırlıtepe'ye çıkmadan T100 ile gözlem yapmak isteyen gözlemciler için Yönetim Binası'nda dinlenme odası mevcuttur. Buradan yararlanmak isteyenlerin gözlem için gelmeden önce TUG'a bilgi vermeleri ve dinlenme odasının uygunluğunu teyit etmeleri beklenir. 

6. Seyahat masrafı ile ilgili YURTİÇİ/YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU BİLDİRİMİ formu ile ulaşımda Uçak Özel Araç tercih edilmesi durumunu belirtir dilekçe gözlemci tarafından TUG'a gelmeden önce doldurulmuş olmalı ve TUG Yönetim Binası'nda bilet asılları ile birlikte Muhasebe Birimi'ne teslim edilmelidir.

Yolluk ödemeleri, yukarıda belirtilen "YURTİÇİ/YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU BİLDİRİMİ" formunda yazılı olan araştırmacının kendi adına açılmış banka hesabına yaklaşık 1 ay içinde yapılır. Bu nedenle hesabın size ait olmasına ve banka bilgilerinizin doğruluğuna dikkat ediniz.

İyi Gözlemler Dileriz ...

 

Son güncelleme: 24.10.2018
-A +A