TÜBİTAK “Bilim ve Teknoloji” Temalı 2018 Yılı Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı.

Fotoğrafçılık ve fotoğraf sanatı ile ilgilenen TÜBİTAK çalışanlarını teşvik etmeyi, onları bir araya getirerek eserlerini sergilemeyi, fotoğraf algısını çalışanlar arasında yaygınlaştırmayı hedefleyen, “Bilim ve Teknoloji” temalı 2018 yılı TÜBİTAK Fotoğraf yarışması sonuçlandırıldı. 

Ödül töreni ve sergi açılışı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın katılımıyla 19 Kasım 2018 tarihinde Vakıfbank Ankara Genel Müdürlük Sanat Galerisi’nde gerçekleşti. 

Yarışmaya TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) çalışanlarımızdan Ahmet Olgun, Oğuzhan Okuyan ve Gizem Okuyan katıldı. 

Başmühendis Ahmet OLGUN, Mansiyon ödülü almaya hak kazanmış ve 1 adet fotoğrafı sergilenmeye uygun bulunmuştur. Uzman Oğuzhan OKUYAN, Jüri Özel Ödülüne layık görülmüş ve 1 adet fotoğrafı da sergilenmeye uygun bulunmuştur. Y. Müh. Gizem OKUYAN’ın ise fotoğrafları arasından 2 adedi sergilenmeye uygun bulunmuştur.

Çalışanlarımızı bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Ödül almaya hak kazanan ve sergilenmeye uygun bulunan fotoğraflar 19 – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Vakıfbank Ankara Genel Müdürlük Sanat Galerisi’nde ve 17 –  31 Aralık 2018 tarihleri arasında ise TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi MAM Fuaye alanında sergilenecektir.

Ödül töreninden fotoğraflar:

Ahmet OLGUN'un ödül alan ve sergilenen fotoğrafları:

Oğuzhan OKUYAN'ın ödül kazanan ve sergilenen fotoğrafları:

Gizem OKUYAN'ın sergilenen fotoğrafları:

23.11.2018
-A +A