Staj 2018

 

STAJ 2019STAJ 2017 - STAJ 2016 - STAJ 2015 - STAJ 2014

 

2018 YILI STAJ PROGRAMI

 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü’nde staj yapmak için 79 farklı üniversiteden başvuran 224 adaydan, alanları TUG ile uyuşanlar arasından not ortalamalarına bakılarak, kurumumuzun staj kontenjanı dahilinde 6 kişi olarak belirlenmiştir. Bu kişiler aşağıdaki gibi listelenmiştir.

Müracaat eden tüm öğrencilerimize TUG staj programına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Kabul edilemeyen öğrencilerimizin önümüzdeki yıllarda şansının devam etmekte olduğunu belirterek, öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

 

2018 Yılı Stajyer Listesi

Ad - Soyad

Üniversite

Bölüm

Enes Efe YÜKSEL

Selçuk Üniversitesi

Elektrik - Elektronik Mühendisliği

Ekin Bircan BOŞDURMAZ

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Elektrik - Elektronik Mühendisliği

İbrahim Orhan ÖZGÜL

Akdeniz Üniversitesi

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

Raziye Rana AKMAN

Antalya Bilim Üniversitesi

Bilgisayar Mühendisliği

Hanife KARDAŞ  Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
Barış KAPLAN Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği

 

STAJ PROGRAMININ UYGULANMASI 

 

TUG'da staj en fazla 25 işgünü olarak yapılabilmektedir. Kayıt olmadan önce planladığınız staj başlangıç ve bitiş tarihlerinizi buradan kontrol ediniz.

Staj başvuru koşullarından bazıları: Akademik Genel Not Ortalamasının 2.50 ve üzeri olması ve 2. veya üzeri sınıfta okumaktır.

Stajyerler TUG'da staja başvuru yapmadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler  belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar.

Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden bu yükseklikte çalışmaya ve yaşamaya engel bir sağlık sorununuzun olmaması gerekir. Ayrıca yerleşkenin yüksekliği ve değişken hava/arazi koşullarından dolayı uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir.

Başvuru formunun doldurulması staj başvurunuzun kabul edileceği anlamına gelmemektedir.

Staj başvuru sonuçları her yıl Mayıs Ayının ilk haftasında http://tug.tubitak.gov.tr  adresinde ilan edilir.

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir. 

  • Akdeniz Kız öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Bezm-i Alem Valide Sultan Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Elmalılı Hamdi Yazır Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Muratpaşa Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Ahmet Hamdi Akseki Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs yakını)

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ücretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

 

 

-A +A