LOYP 2008

LOYP 2019

LOYP 2018 - LOYP 2017 - LOYP 2016 - LOYP 2015 - LOYP 2014 - LOYP 2013

LOYP 2012 - LOYP 2011 - LOYP 2010 - LOYP 2009

Sevgili öğrenciler, 

Başarınızın karşılığında TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) 1 hafta kalmanın ve çalışmalara katılmanın sizin için bir ödül olacağını düşünüyorsanız, biz sizi 1 haftalığına misafir etmeye hazırız! Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, belki de ileride meslektaşlarımız olarak çalışmaya başlayacak arkadaşlarımızı şimdiden tanımak ve onlara cesaret vermek, bir gözlemevi ortamını solumalarını sağlamak için TUG tarafından "Lisans öğrencileri İçin Yaz Programı" düzenlenmiştir.

Programa, üniversitelerimizin astronomi ve astrofizik alanlarında eğitim verilen veya bu alanlarda araştırma yapılan bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri 1'er haftalık dönemler halinde katılabileceklerdir.

Programa her dönem en çok 4 öğrenci kabul edilecektir. 

Katılımcıların seçiminde öncelikle derslerindeki başarı durumu dikkate alınacaktır. Programa kabul edilecek öğrencilerin konaklama, beslenme ve ulaşım (otobüs) masrafları TUG tarafından karşılanacaktır.

 

KOŞULLAR 

- En az 1 astronomi dersi almış olmak.
- Yüksek rakımda bulunmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak.

İSTENEN BELGELER 

- Özgeçmiş  
- Not dökümü (transkript)
- 1 adet vesikalık fotoğraf

BAŞVURU ŞEKLİ 

Her yıl LOYP programının ilan edileceği bu sayfadan duyurulacaktır.

LOYP 2008

Lisans Öğrencileri Yaz Programı'nın (LOYP) 2008 yılı değerlendirme sonuçlarını aşağıda bulacaksınız. Programa 79 öğrenci başvurmuştur. Başvuru yapılan her üniversiteden en az bir öğrencinin programa alınmasına dikkat edilmiştir. Seçim yapılırken, ilanda da belirtildiği gibi, öğrencilerin genel not ortalamaları dikkate alınmış ve her kurumun öğrencileri kendi aralarında rekabet etmişlerdir. Programa bu yıl kabul edilemeyen öğrenciler gelecek yıl tekrar başvurabilirler. Bu yıl yaz aylarında özellikle Temmuz ortasından itibaren TUG Bakırlıtepe Tesisleri'nde bakım-onarım çalışmaları yapılacağından dolayı programa 18 öğrenci kabul edilebilmiştir. Kabul edilen öğrencilerin, her dönemin ilk günü saat 09:30'dan önce Antalya Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan TUG Yönetim Binası'na gelmeleri gerekmektedir. Üniversite'ye ulaşmak için Antalya otobüs terminalinden kalkan terminal otobüsleri veya seyahat şirketlerinin şehiriçi servis araçları kullanılabilir. Yerleşke içinde de ücretsiz otobüslerle TUG'a kolayca ulaşılabilir. TUG Yerleşkesi'ndeki hava ve arazi koşullarından dolayı yanınızda uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere gibi giyecekler bulundurmanız gerekmektedir. Bunun dışında gündüzleri yoğun morötesi ışınım dolayısıyla uzun kollu ince giysi, güneş gözlüğü ve şapka kullanmanız da faydalı olacaktır. Sorularınız için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. Herhangi bir sebeple programa katılamayacak arkadaşların en kısa zamanda haber vermelerini rica ederiz. 

 

Programa ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

2008 YILI KATILIMCI LİSTESİ

I. DÖNEM (23-29 Haziran 2008)
Mustafa BOZKURT  Boğaziçi Üniversitesi
Ayhan AY  Ege Üniversitesi
Fatih ŞEN  19 Mayıs Üniversitesi
Emine IŞIK  Ankara Üniversitesi
II. DÖNEM (07-13 Temmuz 2008)
Aziz TÜRKAN  Çukurova Üniversitesi
İsmail İZCİ  Niğde Üniversitesi
Zeynep ÇELİK  Ege Üniversitesi
Hörü MUTLU  İstanbul Üniversitesi
III. DÖNEM (21-27 Temmuz 2008)
Semra SENEM  İstanbul Üniversitesi
Sibel ÇALIK  Erciyes Üniversitesi
IV. DÖNEM (04-10 Ağustos 2008)
Burçin İÇDEM  ODTÜ
Filiz KAHRAMAN  ÇOMÜ
Berna TÜTÜNCÜ  Anadolu Üniversitesi
V. DÖNEM (18-24 Ağustos 2008)
Ekrem YAŞAR  Atatürk Üniversitesi
İsa SAÇMA  Harran Üniversitesi
Özgün ARSLAN  Erciyes Üniversitesi
VI. DÖNEM (01-07 Eylül 2008)
Mustafa Burak DOĞRUEL  Ankara Üniversitesi
Erdinç İŞBİLİR  ODTÜ

POSTER: A3, 300 DPI, Renkli, (4.1 MB) --> Tıklayın...

 

-A +A