LOYP 2009

LOYP 2019

LOYP 2018 - LOYP 2017 - LOYP 2016 - LOYP 2015 - LOYP 2014 - LOYP 2013

LOYP 2012 - LOYP 2011 - LOYP 2010 - LOYP 2008

 

Sevgili öğrenciler, 

Başarınızın karşılığında TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG) 1 hafta kalmanın ve çalışmalara katılmanın sizin için bir ödül olacağını düşünüyorsanız, biz sizi 1 haftalığına misafir etmeye hazırız!

Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, belki de ileride meslektaşlarımız olarak çalışmaya başlayacak arkadaşlarımızı şimdiden tanımak ve onlara cesaret vermek, bir gözlemevi ortamını solumalarını sağlamak için TUG tarafından "Lisans öğrencileri İçin Yaz Programı" düzenlenmiştir. Programa, üniversitelerimizin astronomi ve astrofizik alanlarında eğitim verilen veya bu alanlarda araştırma yapılan bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri 1'er haftalık dönemler halinde katılabileceklerdir. Programa her dönem en çok 4 öğrenci kabul edilecektir.

Katılımcıların seçiminde öncelikle derslerindeki başarı durumu dikkate alınacaktır. Programa kabul edilecek öğrencilerin konaklama, beslenme ve ulaşım (otobüs) masrafları TUG tarafından karşılanacaktır.

KOŞULLAR 

- En az 1 astronomi dersi almış olmak.
- Yüksek rakımda bulunmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak.

 

LOYP 2009

 
Lisans Öğrencileri Yaz Programı'nın (LOYP) 2009 yılı değerlendirme sonuçlarını aşağıda bulacaksınız. Programa 42 öğrenci başvurmuştur. Başvuru yapılan her üniversiteden en az bir öğrencinin programa alınmasına dikkat edilmiştir. Seçim yapılırken, ilanda da belirtildiği gibi, öğrencilerin genel not ortalamaları dikkate alınmış ve her kurumun öğrencileri kendi aralarında rekabet etmişlerdir. Programa bu yıl kabul edilemeyen öğrenciler gelecek yıl tekrar başvurabilirler. 
 

Programa ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE 

Kabul edilen öğrencilerin, her dönemin ilk günü saat 09:30'dan önce Antalya Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan TUG Yönetim Binası'na gelmeleri gerekmektedir. Üniversite'ye ulaşmak için Antalya otobüs terminalinden kalkan terminal otobüsleri veya seyahat şirketlerinin şehiriçi servis araçları kullanılabilir.

Yerleşke içinde de ücretsiz otobüslerle TUG'a kolayca ulaşılabilir.

Katılımcıların barınma, beslenme ve yolculuk masrafları TUG tarafından karşılanacaktır.

Yolculuk masrafları standart bir otobüs firması ücreti üzerinden "katılımcı üniversitesi - Antalya" güzergahı dikkate alınarak ödenecektir. Uçak ile seyahat etmek isteyen katılımcılara da yine otobüs ile seyahat etmiş gibi ödeme yapılacak, aradaki muhtemel farkı katılımcı kendisi karşılayacaktır.

Sözkonusu masraflarla ilgili ödeme işlemleri için katılımcıların yolculuk biletlerini muhafaza etmeleri ve bir banka hesabına (tercihan İş Bankası) sahip olmaları gerekmektedir.

TUG Yerleşkesi'ndeki hava ve arazi koşullarından dolayı yanınızda uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere gibi giyecekler bulundurmanız gerekmektedir.

Bunun dışında gündüzleri yoğun morötesi ışınım dolayısıyla uzun kollu ince giysi, güneş gözlüğü ve şapka kullanmanız da faydalı olacaktır. Sorularınız için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. Herhangi bir sebeple programa katılamayacak arkadaşların en kısa zamanda haber vermelerini rica ederiz. 

 

2009 YILI KATILIMCI LİSTESİ

I. DÖNEM (22-26 Haziran 2009)
Zehra Cemile MARŞAN  Boğaziçi Üniversitesi
Mutlu ÇOBAN  Atatürk Üniversitesi
Betül CANIMKURBEY  Atatürk Üniversitesi
Muammer ERSEN  Ahi Evran Üniversitesi
II. DÖNEM (06-10 Temmuz 2009)
Çiğdem KANBEROĞLU  ODTÜ
Tuğba KARACAOĞLU  Ankara Üniversitesi
Gökhan ŞANLI  Niğde Üniversitesi
Osman CEYLAN  Ahi Evran Üniversitesi
III. DÖNEM (20-24 Temmuz 2009)
Gökçen Deniz ÖZEN  ODTÜ
Hatice Bahar ÜNSAL  İstanbul Üniversitesi
Yeliz AKSOYU  İstanbul Üniversitesi
Muhlis SEZGİN  İstanbul Üniversitesi
IV. DÖNEM (03-07 Ağustos 2009)
Birses DEBİR  Ege Üniversitesi
Ayda ÇAM  İstanbul Üniversitesi
Tuğba BÜYÜKBEŞE  Boğaziçi Üniversitesi
Mert ŞEKERCİ  İzzet Baysal Üniversitesi
V. DÖNEM (17-21 Ağustos 2009)
Şeyma KALAY  İstanbul Üniversitesi
Sema ÖZLEM GÜNERİ  İstanbul Üniversitesi
Alper ASLAN  Erciyes Üniversitesi
Burhan ASLAN  Ege Üniversitesi
VI. DÖNEM (31 Ağustos.- 04 Eylül 2009)
Duygu KESER  Ege Üniversitesi
Başak EKİNCİ  Ankara Üniversitesi
Samiye AKTAŞ  Ankara Üniversitesi
Ömer Faruk ŞAHİN  Ege Üniversitesi

POSTER: A3, 300 DPI, Renkli, (4.7 MB) --> Tıklayın...

 

-A +A