Staj

-A +A

 

STAJ 2016 - STAJ 2015 - STAJ 2014

 

2017 YILI STAJYER PROGRAMI

 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır. 
 

TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2017 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.

 

- Astronomi ve Uzay Bilimleri

- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

- Bilgisayar Mühendisliği

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği

- Makina Mühendisliği

- Mekatronik Mühendisliği

 

2017 Yılı Stajyer Programı

 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü’nde staj yapmak için başvuran adaylar, alanları TUG ile uyuşanlar arasından not ortalamalarına bakılarak, kurumumuzun staj kontenjanı dahilinde 9 kişi olarak belirlenmiştir.

Bu kişiler aşağıdaki gibi listelenmiştir.

Müracaat eden tüm öğrencilerimize TUG staj programına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Kabul edilemeyen öğrencilerimizin önümüzdeki yıllarda şansının devam etmekte olduğunu belirterek, öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

 

                                           2017 Yılı Stajyer Listesi

Adı Soyadı Üniversitesi Bölümü
Metin Münüklü Kocaeli Bilgisayar Mühendisliği
Uğur Başçı Bilkent Fizik 
Murtaza Eren Akbıyık Bilkent Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Akın ARSLAN Muş Alparslan  Bilgisayar Mühendisliği
Oğuz Ekmekcioğlu Akdeniz Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 
Ahmet Açıkalın Toros Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
Şahin Ulaş Köprücü Türk Hava Kurumu Uzay Mühendisliği
Kenan Şahin Bilkent Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Alparslan Karaman Akdeniz Elektrik - Elektronik Mühendisliği

 

STAJ PROGRAMININ UYGULANMASI 

Staj programına kabul edilen öğrenciler, 20 - 25 günlük staj dönemini başlangıç ve bitiş tarihleri şeklinde aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak TUG'a bildirmelidirler.

Stajyerler TUG'da staja başlamadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar. Öncelikle stajın başlaması için TUG Müdürlüğü tarafından onaylanması gereken "Birim Dışı Uygulama (Staj) Formu" TUG adresine gönderilmelidir. StaJ programına kabul edilen öğrenciler TUG'a gelirken yanlarında başvuru sırasında kullanılan belgelerin (transkript, dilekçe, özgeçmiş vb) asıllarını getirmelidirler. 

Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden değişken hava ve arazi koşullarına uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir. 

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir. Konaklama bedeli kahvaltı dahil 4.00 TL'dir. 

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ucretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

 

İLETİŞİM 

Gizem KAHYA

gizem.kahya@tubitak.gov.tr