Staj 2016

-A +A

STAJ 2014  -  STAJ 2015

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır. 
 

TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2016 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.

 

- Astronomi ve Uzay Bilimleri

- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

- Bilgisayar Mühendisliği

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği

- Makina Mühendisliği
 

2016 YILI STAJYER PROGRAMI 

TUG'da staj yapmak üzere 46 üniversiteden, toplam 94 başvuru yapılmıştır. Müdürlüğümüzde yapılan değerlendirmeler sonucu adayların başarı notları ve özgeçmişlerinde belirttikleri branşlarına ilişkin deneyimleri dikkate alınmıştır. Stajyer adaylarının deneyimlerinin TUG'daki çalışmalarla örtüşmesine özen gösterilmiştir. Bu kriterlere göre adaylar sıralanmış, kontenjan dahilinde seçim yapılmış ve aşağıda listelenmiştir. Staja bu yıl kabul edilemeyen öğrenciler gelecek yıl tekrar başvuru yapabilirler. 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi staj programına gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

 

2016 Yılı Stajyerleri

STAJYERLERİN DİKKATİNE 

Staj programına kabul edilen öğrenciler 20 günlük staj dönemini başlangıç ve bitiş tarihleri şeklinde aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak TUG'a bildirmelidirler. 

Stajyerler TUG'da staja başlamadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar. Öncelikle stajın başlaması için TUG Müdürlüğü tarafından onaylanması gereken "Birim Dışı Uygulama (Staj) Formu" geç kalınmadan TUG adresine gönderilmelidir. Staj programına kabul edilen öğrenciler TUG'a gelirken yanlarında başvuru sırasında kullanılan belgelerin (transkript, dilekçe, özgeçmiş vb) asıllarını getirmelidirler. 

Staj süresince zaman zaman TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde de çalışmalar olabileceğinden değişken hava ve arazi koşullarına uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giyecekler bulundurmaları önerilir. 

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Burası TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir. Konaklama bedeli kahvaltı dahil 4.00 TL'dir. 

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

İLETİŞİM 

Doç. Dr. Hasan ESENOĞLU 
hasan.esenoglu@tubitak.gov.tr