Staj

-A +A

 

STAJ 2017 - STAJ 2016 - STAJ 2015 - STAJ 2014

 

2018 YILI STAJYER PROGRAMI

 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır. TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2018 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.

- Astronomi ve Uzay Bilimleri

- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

- Bilgisayar Mühendisliği

- Elektrik - Elektronik Mühendisliği

- Mekatronik Mühendisliği

Staj Programına müracat 15 Mayıs 2018'e kadardır. Mayıs Ayının son haftasına kadar sonuçlar açıklanacaktır.

STAJ PROGRAMININ UYGULANMASI 

Staj en fazla 25 işgünü olarak yapılabilmektedir. Staj başvuru koşullarından biri Akademik Genel Not Ortalamasının 2.50 ve üzeri olmasıdır.

Stajyerler TUG'da staja başvuru yapmadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar.

Örnek Staj Dilekçesi İçin Tıklayınız.

Öncelikle stajın başlaması için TUG Müdürlüğü tarafından onaylanması gereken "Birim Dışı Uygulama (Staj) Formu" TUG adresine gönderilmelidir. Staj programına kabul edilen öğrenciler TUG'a gelirken yanlarında başvuru sırasında kullanılan belgelerin (transkript, dilekçe, özgeçmiş vb) asıllarını getirmelidirler. 

Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden değişken hava ve arazi koşullarına uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir. 

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir. 

  • Akdeniz Kız öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Bezm-i Alem Valide Sultan Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Elmalılı Hamdi Yazır Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Muratpaşa Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
  • Ahmet Hamdi Akseki Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs yakını)

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ücretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

 

STAJ SORUMLUSU 

Gizem OKUYAN

İLETİŞİM

gizem.kahya@tubitak.gov.tr