Staj

STAJ 2018STAJ 2017 - STAJ 2016 - STAJ 2015 - STAJ 2014

 

2019 YILI STAJ PROGRAMI

 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Buna paralel olarak Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri, Astronomi ve Astrofizik bölümlerinde yetişmekte olan öğrencilere ve bu alanlarla ilgili fizik, elektrik-elektronik ve bilgisayar gibi mühendislik alanlarındaki mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır. 

TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2019 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.

 • Astronomi ve Uzay Bilimleri
 • Uzay Bilimleri ve Teknolojileri
 • Astronomi ve Astrofizik
 • Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği
 • Elektrik - Elektronik Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği

 

STAJ PROGRAMININ UYGULANMASI 

 

TUG'da staj en fazla 25 işgünü olarak yapılabilmektedir. Başvuru yapmadan önce planladığınız staj başlangıç ve bitiş tarihlerinizi sayfanın sonundaki bağlantıdan kontrol ediniz.

Staj başvuru koşullarından bazıları: Akademik Genel Not Ortalamasının 2.50 ve üzeri olması ve 2. veya üzeri sınıfta okumaktır.

Stajyerler TUG'da staja başvuru yapmadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler  belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar.

Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden bu yükseklikte çalışmaya ve yaşamaya engel bir sağlık sorununuzun olmaması gerekir. Ayrıca yerleşkenin yüksekliği ve değişken hava/arazi koşullarından dolayı uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir.

Başvuru formunun doldurulması staj başvurunuzun kabul edileceği anlamına gelmemektedir.

Staj başvuru sonuçları her yıl Mayıs Ayının ilk haftasında http://tug.tubitak.gov.tr  adresinde ilan edilir.

Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler. Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir. 

 • Akdeniz Kız öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
 • Bezm-i Alem Valide Sultan Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
 • Elmalılı Hamdi Yazır Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
 • Muratpaşa Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)
 • Ahmet Hamdi Akseki Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs yakını)

KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ücretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

 

Staj başlangıç ve bitiş tarihlerinizi buradan kontrol ediniz.

Online Staj Başvurusu Yapmak için TIKLAYINIZ.

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2019

 

STAJ SORUMLUSU 

Murat PARMAKSIZOĞLU

İLETİŞİM

murat.parmasizoglu@tubitak.gov.tr

 

Son güncelleme: 15.03.2019

-A +A