TÜBİTAK
ULUSAL GÖZLEMEVİ
Ara

BİTOM

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi, Bilim Toplum Hizmetleri kapsamında Astronomi, Uzay Bilimleri ve teknolojileri konularında farkındalık oluşturmak ve eğitim vermek amacıyla, hedef kitlesine uygun, çeşitli programlar, seminerler, bilimsel toplantılar ve çalıştaylar düzenlemektedir. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Kitap Satış Ofisi ile TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları temin edilebilir.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Bilim Toplum Hizmetleri kapsamında 7 çeşit program sunmaktadır. Programlar ile detaylı bilgi için tıklayınız.

Bakırlıtepe'de bulunan Gözlemevi Yerleşkesi Antalya'nın oldukça dışında, ulaşılmasi kolay olmayan bir dağ zirvesindedir. Gözlemevindeki teleskopların teknik kurguları ve geceleri yürütülen bilimsel projelere ayrılmış olmasından dolayı amatör gökyüzü gözlemleri yapılmamaktadır. Ayrıca bölgede oluşabilecek herhangi bir acil duruma (sağlık, kaza vb) arazi ve yol şartlarından dolayı müdahale zorluğundan dolayı yerleşkeye görevli personel ve profesyonel araştırmacılar dışında ziyaretçi kabul edilememektedir.

 

Yüzyüze veya çevrimiçi etkinlik için aşağıdaki bağlantıdan randevu alabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
 Akdeniz Üniversitesi
 Yerleşkesi, 07058
 ANTALYA
 Tel: (0 242) 227 84 01
 Fax: (0 242) 227 84 00

 

-A +A