2020 Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği Kesin Katılımcıları Belirlendi

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) tarafından, 22 yıldır geleneksel olarak her yıl düzenlenen Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, Türkiye’nin en kapsamlı gözlem şenliğidir.

TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, 2019 yılında ilk defa Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın himayelerinde, önceki yıllara göre katılımcı sayısı 4 kattan fazla artırılarak, binin üzerinde katılımcı ile düzenlendi.

2020 yılında ilk defa uluslararası katılımcıların da ağırlanacağı “2020 Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği”, gökcisimlerinin de uygun olacağı 20–23 Ağustos 2020 tarihleri arasında, yine TÜBİTAK Ulusal Gözlemevimizin eteklerindeki Antalya Saklıkent’te düzenlenecek. 

Şenlik başvuruları, (http://senlik.tug.tubitak.gov.tr/) adresinden online olarak 30 Ocak – 31 Mart 2020 tarihleri arasında toplanmış olup; kesin katılımcıların belirlenmesi için kura çekilişi 9 Nisan 2020, saat 10:30’da gerçekleştirildi. Çekiliş TUG YouTube hesabından canlı yayınlandı. 

Şenlik ile ilgili tüm güncel gelişmeler sosyal medya hesaplarımızdan ve web sayfamızdan takip edilebilir.    

İlginiz için teşekkür ederiz.

Çekiliş Sonuçları

Çekiliş Yayını

Ayrıntılı bilgi almak ve şenlik ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmek için http://senlik.tug.tubitak.gov.tr/ adresini ziyaret ediniz.

 

 

15.04.2020
-A +A