Staj 2016

STAJ 2019STAJ 2018 - STAJ 2017 - STAJ 2015 - STAJ 2014 

 

2016 YILI STAJYER PROGRAMI

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır. TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2016 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.

 

- Astronomi ve Uzay Bilimleri

- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

- Bilgisayar Mühendisliği

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği

- Makina Mühendisliği
 

2016 YILI STAJYER PROGRAMI 

TUG'da staj yapmak üzere 46 üniversiteden, toplam 94 başvuru yapılmıştır. Müdürlüğümüzde yapılan değerlendirmeler sonucu adayların başarı notları ve özgeçmişlerinde belirttikleri branşlarına ilişkin deneyimleri dikkate alınmıştır.

Stajyer adaylarının deneyimlerinin TUG'daki çalışmalarla örtüşmesine özen gösterilmiştir. 

Bu kriterlere göre adaylar sıralanmış, kontenjan dahilinde seçim yapılmış ve aşağıda listelenmiştir. Staja bu yıl kabul edilemeyen öğrenciler gelecek yıl tekrar başvuru yapabilirler. 

 

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi staj programına gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

 

2016 Yılı Stajyerleri

-A +A