Proje Yürütücüleri ve Gözlemcilerinin Dikkatine

1. Gözlem programına, sadece ilgili araştırma projesinde yer alan kişi(ler) gözlemci olarak katılabilecektir. Zorunlu nedenlerden dolayı projede ismi yer almayan bir gözlemcinin gelmesi durumunda yol desteği verilemez. Bu durumdaki bir gözlemcinin yol desteği alabilmesi için Proje Yürütücüsü tarafından ilgili araştırmacının proje gözlemcisi olarak projeye eklenmesi talebi TUG Müdürlüğüne bir dilekçe ile iletilmelidir. 

2. Gözlemci(ler), yürütecekleri TUG projesi için, Antalya'ya gelmeden yaklaşık bir hafta önce "tug.bilgi@tubitak.gov.tr" adresine bir e-posta ile bilgi vermelidirler. 

3. TÜBİTAK Bilim Kurulu'nun 09/06/2007 tarih ve 154 sayılı toplantısı 13. maddesi çerçevesinde; TUG Yönetim Kurulu'nun 12.04.2008 tarihli (2008/3 no'lu) ve 30.06.2019 tarihli (2019/6 no'lu) toplantısında aldığı kararlarla gözlemcilerin yol ücretleri aşağıdaki kurallar çerçevesinde ödenmektedir. 

  • Proje gözlemcilerine çalıştıkları kurumun bulunduğu şehirlerden Antalya'ya geliş ve dönüşlerini karşılayacak şekilde yol gideri ödenir.
  • Proje gözlemcisinden seyahatini ekonomik yolla gerçekleştirmesi beklenir. Bilet ibraz edilememesi durumunda değerlendirme standart bir otobüs firması ücretlendirmesi üzerinden yapılır.
  • Seyahat giderlerinde (otobüs, uçak, tren, vb) ödenebilecek toplam tavan ücret 500 TL olarak belirlenmiştir. Seyahatini özel araç ile gerçekleştirmek isteyenler Özel Araç tercihini belirtir dilekçeyi Görev yolluğu Formu'na eklemelidir. Özel araç sözkonusu olduğunda aynı güzergaha karşılık gelen standart bir otobüs firması ücretlendirmesi esas alınarak ödeme yapılır.
  • Gözlem projesi çerçevesinde, proje gözlemcisi yanında eğitim amaçlı katılan bir yardımcı gözlemcinin yol giderleri en çok iki kez olmak üzere yukarıdaki koşullar çerçevesinde ödenir.

4. Gözlemciler, Antalya'ya yapacakları yolculuktan sonra; Antalya otobüs terminalinden veya Antalya havalimanından, seyahat şirketlerinin sağladıkları şehiriçi servisleri ve Havaş / 600 no'lu belediye otobüsleri kullanarak Akdeniz Üniversitesi'ne, oradan da kolayca TUG Yönetim Binası'na (Üniversite içi ücretsiz ring araçlarla) ulaşabilir ve aynı şekilde dönüşlerini gerçekleştirebilirler. Gözlemci, Antalya içinde TUG Yönetim Binası'na ulaşmak üzere kullanacağı her türlü aracın ulaşım bedelini kendisi karşılamalıdır. 

5. TUG Teleskop gözlemleri Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan TUG Yönetim Binamızdan gerçekleştirilmektedir. Gözlemcilerin proje gözlemlerinin olduğu gün en geç saat 18:00'a kadar Yönetim Binamızda olmaları gereklidir. Misafir gözlemcilerin konaklamaları Yönetim Binamızdaki dinlenme odalarında sağlanacaktır. Gözlemlerini Yönetim Binamızdan gerçekleştirecek gözlemcilerin günlük iaşe giderleri Müdürlüğümüze sunacakları belge kapsamında karşılanacaktır. İsteyen proje gözlemcileri (gelmeden önce irtibat kurmak ve yol planlarını bildirmek şartı ile) gözlemleri sırasında Bakırlıtepe Yerleşkesinde konaklayabileceklerdir. Bakırlıtepe Yerleşkesinde konaklayan gözlemcilerin Gözlem Sorumlusu desteği Yönetim Binamızdan verilecektir.

Örnek dilekçeye buradan ulaşılabilir.

6. Seyahat masrafı ile ilgili YURTİÇİ/YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU BİLDİRİMİ formu ile ulaşımda Özel Araç tercih edilmesi durumunu belirtir dilekçe gözlemci tarafından TUG'a gelmeden önce doldurulmuş olmalı ve TUG Yönetim Binası'nda bilet asılları ile birlikte Satın Alma Birimi'ne teslim edilmelidir. 

Yolluk ödemeleri, yukarıda belirtilen "YURTİÇİ/YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU BİLDİRİMİ" formunda yazılı olan araştırmacının kendi adına açılmış banka hesabına yaklaşık 1 ay içinde yapılır. Bu nedenle hesabın size ait olmasına ve banka bilgilerinizin doğruluğuna dikkat ediniz.

 

Son Güncelleme: 3 Aralık 2019

-A +A